Előnyei:
Nagyon egyszerű használat
Minimális gépigény
Nem vízjelezi a videót
Hátrányai:
Még kevesebb funkció, mint a Windows Videószerkesztőben
Nincs több videó- és hangsáv
Angol nyelvű
Az Avidemux használata videó
Az Avidemux használata képernyőképekkel:
Az Avidemux az egyik legegyszerűbb video vágó program. Ingyenes és open source, azaz nyílt forráskódú program.
A menürendszere, a kezelőfelülete a lehető legegyszerűbb gombokkal, kattintható elemekkel van megoldva. Mintha nem történt volna semmi a 2000-es évek eleje óta. Nincs túlbonyolítva, nincsennek mindenféle design elemek, színes felületek, stb, csak a funkciók. Így nagy hely marad a képernyőn a video kép megjelenítésére és nem fárasztja a felhasználót, ha viszonylag ritkán használja.
A program tud magyarul, de nem minden funkció van lefordítva, és több funkció is félre van fordítva, vagy nem érthető. Tapasztalataim szerint ez nem jelent problémát, mert egyébként is ritkán használt funkciókról van szó.
Az Avidemux legnagyobb előnye a gyorsaság. Nagyon gyorsan lehet vele dolgozni és gyorsan lementi a számítógépre az elkészült videót. Nincsennek effektek, átmenetek, mindenféle egyéb kiegészítő funkció, amit a renderelésben használnak.
Az Avidemux használata
Drag and drop módszerrel, azaz fogd és ejtsd, húzd be a szerkesztő felületre módszerrel tedd be a videót, illetve videókat, amivel dolgozni fogsz.
1 videó esetén vágásról beszélünk, több videó esetén összeragasztásról vagy összevágásról.
A videó képe alatt látszik az idősáv, alatta a funkciógombok.
Balról jobbra:
Play gomb: lejátszás
Előre-hátra gombok: a keyframe-ek keresésére, azaz a képkockák között lehet vele léptetni. A videó képek sorozata, másodpercenként 25, 30 stb. kép rögzítve egymás után. Ezek között a képek között lehet vele léptetni, így pontosan annál a képkockánál tudjuk vágni a videót, ahol mi szeretnénk. Nem csúszik bele az előző vagy következő felvétel.
Mellette a vágás funkciógombjai, ezt láthatod a videóban és a képen.
Blackframe keresés: a blackframe fekete képkockát jelent. Vagy videó rögzítési hiba, vagy vágási hiba, tehát nincs jól összeillesztve két videó részlet. Ezt szabad szemmel nem mindig lehet észrevenni, gyakorlat kell hozzá, ezért hasznos ez a beépített funkció.
A következő gombok az ugrás az elejére és a végére.
A végén pedig, ugrás 60 másodperccel előre vagy hátra.
A bal oldalon lévő tekerővel egy-egy kicsit lehet előre és hátra mozogni a videóban, azaz megnézni néhány képkockát, átmenetet, vágást stb.
A illetve B: a vágás elejének és végének pontos időpillanata.
Mellette a hangot lehet állítani.
A formátumoknál többfélét ki lehet választani, az alapértelmezett jól szokott működni, ha nem, akkor az “MKV Muxer”-t érdemes kipróbálni.
A Menü szinte semmi újdonságot nem tartogat számunkra a kezelőfelületen látható funkciókhoz képest.
Tovább a videó szerkesztő programokhoz.
Szófelhő:
avidemux
avidemux letöltés
avidemux download
avidemux használata
avidemux portable
avidemux download 64-bit
avidemux linux
avidemux mac
avidemux filters
avidemux magyar
avidemux nightly
avidemux android